Wirtualny Spacer po naszym Szpitalu zaprezentowany podczas Centralnego Klubu Pacjenta w Katowicach.

Dyrektor Grzegorz Sieńczewski oraz zastępca dyrektora ds. lecznictwa Mateusz Hen, a także blisko 3000 uczestników drugiej edycji Centralnego Klubu Pacjenta z całej Polski uczestniczyło w całodniowym wydarzeniu organizowanym przez Fundację z Sercem do Pacjenta w Katowicach.

Podczas bloku „Nowoczesne rozwiązania dla pacjentów” dyrektor Grzegorz Sieńczewski zaprezentował wirtualny spacer po Szpitalu Pomnik Chrztu Polski, będący innowacyjnym narzędziem walki ze stresem związanym z hospitalizacją.

Jednym z najważniejszych punktów Centralnego Klubu Pacjenta była rozbudowana strefa medyczna, gdzie uczestnicy mogli korzystać z 35 stoisk z bezpłatnymi badaniami i indywidualnych spotkań ze specjalistami. Na jednym ze stoisk nasz Szpital reprezentowała Pani psycholog Monika Burchard, udzielając tego dnia licznych porad i konsultacji z zakresu psychoonkologii. Wydarzenie było również  okazją do wymiany doświadczeń oraz omówienia bieżących wyzwań stojących przez systemem ochrony zdrowia z przedstawicielami innych Szpitali i Grupy American Heart of Poland.

Dziękujemy Fundacji z Sercem do Pacjenta za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu – do zobaczenia na kolejnej edycji Klubu Pacjenta w Gnieźnie.