Komunikat dla lekarzy rodzinnych odnośnie specjalistycznych świadczeń medycznych w Oddziale Dziecięcym

W trosce o zdrowie małych Pacjentów, Oddział Dziecięcy Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, świadczy stacjonarną opiekę medyczną w ramach kontraktu zawartego
z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki odpowiedniej diagnostyce oraz zespołowi doświadczonych specjalistów, udzielamy pomocy medycznej w zakresie diagnozowania problemów zdrowotnych u dzieci i wdrażamy odpowiednie leczenie, także w zakresie:

Kardiologia – Zadbaj o Serce Małego Pacjenta

W przypadku dolegliwości zaburzeń rytmu serca, bólów w klatce piersiowej, szmerów nad sercem, czy podejrzenia nadciśnienia tętniczego, przeprowadzamy  konsultacje kardiologiczne oraz wykonujemy zaawansowane badania diagnostyczne. Nasi pacjenci mogą skorzystać z metod takich jak:

• Holter EKG
  • Echo serca
  • Holter ciśnieniowy

Neurologia – Zrozum Bóle Głowy i Epizody Napadowe

Podejrzenie padaczki, czy bóle głowy mogą być nie tylko uciążliwe, ale również sygnalizować poważniejsze problemy. W ramach hospitalizacji wykonujemy:

• Konsultacje neurologiczne
  • Obrazowanie głowy (MR, KT) dla dzieci, które nie wymagają znieczulenia
  • Video EEG dla dzieci z podejrzeniem padaczki

Gastroenterologia – Zbadaj Brzuch

Bóle brzucha to kolejny częsty problem,  który wymaga dokładnej diagnostyki. Wykonujemy:

• USG jamy brzusznej
  • KT brzucha w razie konieczności
  • Badania kału na pasożyty, wirusy oraz posiew kału
  • Badania w kierunku celiakii
  • Gastroskopię dla nastolatków (realizowaną przez chirurgów)

Diabetologia i Otyłość – Zadbaj o Prawidłową Wagę

Otyłość i nieprawidłowości w poziomie glukozy to problemy zdrowotne, których nie można bagatelizować. Wykonujemy diagnostykę i monitorujemy zdrowie metaboliczne dzieci:

• USG jamy brzusznej i tarczycy
  • Lipidogram
  • Konsultacje diabetologiczne
  • Holter ciśnieniowy (w przypadku podejrzenia nadciśnienia tętniczego)

Alergologia – Rozpoznaj Alergie

Alergie pokarmowe i wziewne mogą powodować wiele nieprzyjemnych objawów. Dzięki naszym testom alergicznym oraz badaniom możemy zdiagnozować i zarządzać alergiami u dzieci, zapewniając im komfort i zdrowie. Wykonujemy:

• Testy alergiczne z krwi
  • USG jamy brzusznej
  • Badania IgE, BLE

Szybka Pomoc i Kontrola Zdrowia

Dzięki powyższym badaniom możemy diagnozować przyczyny dolegliwości i proponować odpowiednie leczenie. Każde dziecko z pilnym skierowaniem jest przyjmowane na Oddział od razu. Dodatkowo, dla dzieci po hospitalizacji świadczymy usługi medyczne w ramach poradni pediatrycznej, gdzie kontrolujemy stan wypisanych pacjentów oraz przeprowadzamy badania, które nie mogą być wykonane w podstawowej opiece zdrowotnej (do trzech miesięcy po wypisaniu).

Dbajmy razem o zdrowie dzieci !

Kontakt z Oddziałem Dziecięcym:

Telefony:

Sekretariat: 61 222 8 226
Lekarze: 61 222 8 229
Pielęgniarki: 61 222 8 227

Lokalizacja: ul. św Jana 9, budynek B, wejście 2

Odwiedziny na Oddziale możliwe w godzinach:

• od 12.30 do 14.00
  • od 16.00 do 17.30

Godziny udzielania informacji: w trakcie wizyty

ulotka dziecięcy 1.1