Program pilotażowy "Dobry Posiłek" od grudnia w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski

Szanowni Pacjenci,

informujemy, że od 1 grudnia 2023 r. Szpital Pomnik Chrztu Polski przystąpił do programu pilotażowego Dobry posiłek w szpitalu, wprowadzonego przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 25 września 2023 r.

Program ma na celu przede wszystkim dalszą poprawę jakości żywienia w szpitalach poprzez urozmaicenie serwowanych potraw oraz odpowiednie zbilansowanie wartości składników odżywczych.

Zdrowe odżywianie stanowi dziś kluczowy element leczenia i regeneracji, dlatego ten pilotażowy program Ministerswta Zdrowia traktujemy jak inwestycję w zdrowie i dobre samopoczucie naszych pacjentów. Jestem przekonany, że dzięki dodatkowemu finansowaniu z Narodowego Funduszu Zdrowia oraz współpracy naszego personelu z firmą cateringową zapewnimy pacjentom przebywającym w naszych oddziałach jeszcze bardziej urozmaicone diety, które pomogą w szybszym powrocie do pełni sił - mówi Dyrektor Szpitala, Grzegorz Sieńczewski.

Codzienne informacje na temat jadłospisu wraz z informacjami o składzie każdego posiłku, jego dobowych sumach wartości energetycznej (kaloryczności) i wartości odżywczej, w tym ilości cukrów, soli, błonnika, sposobie jego obróbki czy obecności alergenów, będą publikowane na bieżąco na stronie dedykowanej pilotażowi - Dobry Posiłek w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski. Na ww. stronie codziennie (w dni powszednie) umieszczane będą zdjęcia posiłków z danego dnia.

Przykładowe posiłki z nowego jadłospisu:

IMG 2480sn  IMG 2506ob