Ułatwienia dostępu

Skip to main content
Rejestracja do poradni:

+48 61 222 81 82

Centrala:

+48 61 222 80 00

Wersje Językowe

1. Konferencja "Bez stresu - Spacerem po zdrowie"

1. Konferencja "Bez stresu - Spacerem po zdrowie"

 

30 stycznia br. w Centrum Kultury „Scena to Dziwna” miała miejsce I konferencja „Bez stresu - spacerem po zdrowie”. W ramach projektu walki z lękiem przed hospitalizacją, zainicjowanego przez Szpital Pomnik Chrztu Polski pod patronatem Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, swoje prelekcje wygłosili:

  • Starosta Gnieźnieński - Piotr Gruszczyński,
  • dyrektor szpitala - Grzegorz Sieńczewski (Idea i założenia projektu),
  • zastępca dyrektora ds. lecznictwa - Mateusz Hen (Odwlekanie wizyty w szpitalu, a możliwe powikłania) oraz
  • psycholog szpitalny - Monika Burchard (Wirtualny spacer, jako narzędzie oswajania lęku przed hospitalizacją).

 52316834 e406 4b33 9495 651b1cd16d1d

W ramach projektu zaprezentowano również nowatorskie rozwiązanie, tj. wirtualny spacer po szpitalu, w którym przyszli pacjenci odwiedzać mogą poszczególne oddziały, pracownie i gabinety, a także spotkać personel, który przybliży im specyfikę oddziału i oswoi z czekającymi zabiegami. Innowacyjność naszego projektu polega na rozbudowaniu wirtualnej rzeczywistości o elementy edukacyjne w postaci materiałów wideo, dotyczących zarówno bieżącej działalności oddziałów i pracowni, a także oswajania pacjenta z czekającymi go zabiegami. To również stały, bezpłatny kontakt ze szpitalnym psychologiem, pod specjalnie do tego przygotowanym numerem telefonu, a także budowa społeczności lokalnej i ponadregionalej, zorientowanej na stały rozwój gnieźnieńskiej lecznicy.

 

Aby przejść do Wirtualnego Spaceru po Szpitalu Pomnik Chrztu Polski:
 KLIKNIJ W LINK

 

Serdecznie dziękujemy naszym dzisiejszym gościom Pani Marcie Dzikowskiej Radnej Sejmiku Wojewódzkiego, Członkom Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego - Pani Danucie Winiarskiej, Panu Mariuszowi Mądrowskiemu oraz Panu Telesforowi Gościniakowi, a także przedstawicielom lokalnych samorządów, zakładów opiekuńczo leczniczych i wszystkim pozostałym gościom.

 


IMG 8952 MG

 

Nagranie z dzisiejszej konferencji dostępne jest na kanale Centrum Kultury eSTeDe: